روسری, شال

ست کردن شال یا روسری با مانتو

ست کردن شال یا روسری مانتو دغدغه اصلی خانم ها در هنگام خرید شال

ست کردن چه تاثیری بر جذابیت میگذارد؟

کدوم شال یا مانتو

کدوم شال یا مانتو

 

تمامی افراد به خصوص خانم ها علاقه بسیار زیادی به پوشیدن لباس های زیبا دارند؛ اما هماهنگی رنگ لباس تاثیربه سزایی بر جذابیت دارد .
ست کردن به چه معناست ؟
پوشیدن لباس ها باید به صورت هماهنگ باشند که به آن ست کردن لباس میگویند اما ست کردن اصول و قواعد خاص خودش رو دارد که بستگی استفاده روزمره یا مجلسی یا رسمی تقسیم میشوند .
ست کردن لباس با شال های تیره و مشکی به آسانی انجام میشوند چون رنگ های مشکی با همه چیز ست میشوند و به آسانی هماهنگ میشوند .

سلیقه خانم ها در انتخاب رنگ شال

دغدغه همیشگی خانم ها در هنگام خرید شال یا روسری این است که کدوم شال یا روسری رو با کدام مانتو ست کنند ؛ سخت به نظر میرسد ولی با دانستن اصول و قواعد  به راحتی میتوانید این دغدغه را کنار بگذارید .
ست کردن رنگ پوست و رنگ شال یا روسری
اولین مسئله ای که در انتخاب شال یا روسری باید در نظر گرفت رنگ پوست شماست؛ رنگ های پوست به سه دسته تیره؛روشن؛میانه(سبزه) تقسیم میشوند .

1.پوست روشن:

اصولا رنگ پوشن روشن با شال های رنگ گرم و ست و هماهنگ میشوند. اما رنگ های رنگ گرم چه رنگ هایی هستند؛
رنگ هایی که در دسته رنگ گرم قرار میگیرند تیره هستند مانند : مشکی-سورمه ای -نارنجی-زرشکی – بادمجونی-قرمز-آبی-سبز این دسته قرار میگیرند رنگ های سرد یا روشن باعث بیش از حد سفید جلوه دادن پوست شما میشود و از جذابیت می کاهد .

2.پوست میانه یا پوست سبزه :

اگه رنگ پوست شما سبزه یا میانه است بهتون تبریک میگم این رنگ پوست تقریبا به تمامی رنگ ها می آید و ست می شود .
اما سعی کیند بیشتر با شال های سفید مشکی و طوسی استفاده کنید تا جذابیت صورتتان را چندین برابر کند .

3.رنگ پوست تیره :

برای ست کردن این رنگ پوست با شال یا روسری از رنگ های سرد و روشن استفاده کنید ؛ رنگ های مانند : صورتی-لیمویی-زرد-سفید-رنگ های پاستیلی-آبی آسمانی – کرم می باشد.
پس در اولین قدم برای خرید شال یا روسری به این نکته توجه کنید همیشه رنگ های مخالف رنگ پوست خود انتخاب کنید مثلا رنگ پوست تیره را با شال یا روسری روشن و برعکس ست کنید .
کدوم شال رو با کدوم مانتو بپوشم؟

 

1. ست کردن شال با مانتو طوسی :

طوسی یا خاکستری جز رنگ های خنثی می باشد و بهترین گزینه برای انتخاب شال یا روسری رنگ های روشن مانند : صورتی-آبی-زرد-سبز-قرمز با تن رنگ های مختلف می باشند. اما در این انتخاب قهوه ای را خط بزتید چون ترکیب رنگ جالبی به نظر نمی رسد .ست مانتو طوسی ب شال مشکی استایل فوق العاده جذابی را به وجود می آورد.
در جدول زیر رنگ شال هایی که با مانتو طوسی یا خاکستری ست می شوند را معرفی کردیم :

ست شال با مانتو طوسی

ست شال با مانتو طوسی

2.ست کردن شال با مانتو مشکی:

مانتو مشکی تقریبا با تمام رنگ ها غیر از رنگ قهوه ای و سورمه ای و بنفش با تمای رنگ ها هماهنگ و ست جذابی را به وجود می آورد ؛ بیشترین انتخاب های جذاب برای مانتو مشکی شال و روسری های سفید زرشکی آبی سبز و طوسی جز رنگ های پر کاربرد برای ست کردن مانتو مشکی می باشند .

ست شال با مانتو مشکی

ست شال با مانتو مشکی

3.ست کردن شال یا روسری با مانتو سورمه ای :

برای ست کردن شال با مانتو سورمه ای رنگ بهتر است از رنگ های نسکافه ای-قهوه ای – مشکی-زرشکی-آبی -زرد -خردلی – کرم یا قرمز استفاده نمایید .
رنگ سورمه ای قابلیت هماهنگی با رنگ های متضاد خودش رو دارد و ترکیب رنگ زیبایی پدید می آورد .

4.ست کردن شال یا روسری با مانتو سفید :

مانتو سفید به دلیل حساسیت بالای لک پذیری و کثیف شدن بیتر در مهمانی و مجالس استفاده میشود پس برای ست کردن آن با شال یا روسری از رنگ های زیر استفاده کنید :
مشکی-طوسی-زرشکی-سورمه ای -قرمز-آبی-سبز-نارنجی پر کاربرد ترین شال ها برای ست کردن با مانتو سفید می باشد .

ست شال با مانتو سفید

ست شال با مانتو سفید

5. ست کردن شال یا روسری با مانتو سبز :

رنگ سبز نشان از شادابی و دارای انرژی مثبت بالایی است و برای استفاد های روزمره و طبیعت گردی بهترین گزینه است و با شال و روسری های رنگ : نارنجی-نسکافه ای-قرمز-آبی-سورمه ای -مشکی انتخاب 99 درصد داوران مد رو در بر دارد .

6.ست کردن شال یا روسری با مانتو آبی :

مانتو های با رنگ آبی بیشتر در استفاده های روزمره کاربرد فراوانی دارد و
برای ست کردن شال و روسری با مانتوهای آبی رنگ انتخاب های گوناگونی وجود دارد اما از اصلی ترین آنها میتوان به رنگ های زیر اشاره کرد:
قرمز-زرد-قهوه ای-طوسی-مشکی-سفید-زرشکی-سبز-نارنجی-خردلی-زیتونی-سرخابی-نسکافه ای

7.ست کردن شال یا روسری با مانتو قرمز :

مانتو قرمز رنگ فوق العاده شادی دارد پس برای جذابیت هرچه بیشتر آن از شال و روسری های با رنگ :
مشکی-آبی-طوسی-نسکافه ای-سبزتیره-سورمه ای استفاده کنید تا زیبایی تون رو چندین برابر کنید.
مانتو های قرمز در مجالس و مهمانی ها بیشتر با رنگ سفید و طوسی هماهنگی عالی دارد .

ست شال با مانتو قرمز

ست شال با مانتو قرمز

8.ست کردن شال یا روسری با مانتو زرد :

مانتو های زرد رنگ برای استفاده های تابستونی و بهاره کاربرد فراوانی دارد ام آنچه که اهمیت فراوان دارد انتخاب رنگ شال با این مانتو می باشد.
به ترتیب رنگ های : آبی-قرمز -سورمه ای-مشکی-طوسی-نسکافه ای-بادمجونی-سفید ترکیب رنگ های فوق العاده خاصی به استایل شما میدهد .

ست شال با مانتو زرد

ست شال با مانتو زرد

9.ست کردن شال یا روسری با مانتو بنفش :

مانتو بنفش به دلیل هماهنگی سختی که با سایر رنگ ها دارد کمتر استفاده میشود اما نگران نباشید چند پینشهاد جذاب برای ست کردن شال یا روسری با مانتو بنفش برای شما در نظر گرفتیم
مانتو بنفش بیشتر با رنگ های : سفید-مشکی-بنفش-نسکافه ای-طوسی-قرمز -صورتی بهترین گزینه ها برای ست کردن شال و روسری با مانتو بنفش می باشد .

ست های بهاره و تابستانه :

در فصل های گرم سال بیستر از رنگ های شاد و سرد استفاده میشوند تا جذب گرمای کمتری داشته باشد و احساس خوشایندی داشته باشین .
در فصل های بهار و تابستان برای شال و روسری از رنگ های : سبز روشن-زرد-آبی روشن-سفید-کرم-صورتی استفاده کنید تا طراوات این فصل های جذاب رو خاطره انگیز کنید.

ست های پاییزه و زمستانه :

در فصل های سرد سال برای ست کردن از رنگ های گرم و تیره استفاده کنید این رنگ ها خاصیت جدب و نگه داری گرمای عالی دارند .
پینشهاد مجله مد برای ست های پاییزه و زمستانه استفاده از رنگ های : مشکی-سورمه ای-قهوه ای- نارنجی- سبز تیره و یشمی می باشد .

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *